Diş Göstermesi Ve Uyum Sağlayamaması

soru

çiğdem

04 Haziran 2024 Salı

benim köpeğim 14 aylık fakat hemen hemen herşeye diş gösteriyor, yeri geldiğinde feci şekilde ısırıyor,kanlar içinde kalıyoruz resmen. birde hiç köpeklerle oynamıyor köpek göründe ön patiler yerde poposu kalkık bi şekilde havlayıp diş gösteriyor hiç ben goldenı 2 aylıkken aldım 14 aylık oldu hala alışamadı biz satın aldıgımızda diğer köpekten çok dayak yediği için bize vermişlerdi ne yapmam lazım alıştırmam için

şifre

Önceki Cevaplar

cevap

Admin

01 Temmuz 2024 Pazartesi

Merhaba Çiğdem,

Köpeğinizin davranış problemleri için birkaç öneri sunabilirim:

1. Profesyonel Yardım: Bir köpek eğitmeni veya davranış uzmanına başvurmanız faydalı olabilir. Uzmanlar, köpeğinizin özel ihtiyaçlarına göre bir eğitim planı oluşturabilirler.

2. Sosyalizasyon: Köpeğinizi diğer köpeklerle yavaş yavaş tanıştırın. Kontrollü bir ortamda, diğer köpeklerle olumlu deneyimler yaşamasını sağlayın.

3. Pozitif Pekiştirme: İyi davranışlarını ödüllendirin. Oyuncaklar, ödül mamaları ve sevgi ile olumlu davranışları pekiştirin.

4. Egzersiz: Yeterli fiziksel ve zihinsel egzersiz, köpeğinizin enerjisini atmasına yardımcı olabilir. Düzenli yürüyüşler ve oyunlar önemlidir.

5. Sabır: Davranış değişikliği zaman alabilir. Sabırlı olun ve istikrarlı bir şekilde eğitimine devam edin.

Umarım köpeğinizle olan ilişkinizi güçlendirebilir ve onun davranışlarını olumlu yönde değiştirebilirsiniz. Başarılar dilerim.

Çok Okunanlar

Golden Retriever Bakımı

Golden Retriever Bakımı

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Satılık Golden Retriever

Satılık Golden Retriever

Golden Retriever Neler Yapar

Golden Retriever Neler Yapar

Golden Retriever Resimleri

Golden Retriever Resimleri

Golden Retriever Kökeni

Golden Retriever Kökeni

Golden Retriever İsimleri

Golden Retriever İsimleri